Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – wymrażanie tkanki tłuszczowej
Październik 25, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Po co poświadczenie notarialne
Październik 28, 2019

Metody depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest marzeniem, które pragnie spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są odmienne sposoby usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja porządnej klasy są trwałość, żeby włosy nie pojawiały się z powrotem zbyt szybko oraz skuteczność, żeby metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym oraz aktualnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe efekty. Wszystko to dzięki wciąż udoskonalanym technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz tworzenia się częstych stanów zapalnych albo krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na kilka lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki różnym techniki. Zadaniem ich wszystkich jest przyniesienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów usuwania owłosienia, depilację metodami laserowymi odróżnia to, że usuwają nie tylko samą strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale także pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą trzeba powtarzać, ponieważ laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Trzeba więc zaczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać najszybciej w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zwykle przez kilka lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są także zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Ponadto ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę przesyła niewielkie natężenie stałego prądu oraz tym samym uszkadza mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdą cebulkę włosa, ponieważ ta metoda uszkadza włosy oddzielnie. Średnio włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest długotrwałym procesem. Zwykle zależy to od miejsca oraz ilości włosków, które mają być poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, ale one powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych metod. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy oraz innych części ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy trzeba ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Ponadto metoda dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a przynosi zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, ale różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana przesyła prąd zmienny o niewielkim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Ponadto igła trafia do cebulki włosa na około 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza o wiele bardziej pasuje do usuwania włosów z większych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji także może powodować nieznaczne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zwykle znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy jasne i ciemne owłosienie, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które usuną wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, dzięki czemu ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, ponieważ zastosowuje na równi słabe natężenie stałego prądu oraz połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To daje tej metodzie przewagę nad innymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone cebulki włosów, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, dlatego wykorzystuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go powtarzać, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Strona używa cookies
Ok