Awaryjne otwieranie samochodów Otwieranie mieszkań Otwieranie zamków Gorzów
Awaryjne otwieranie mieszkań
6 listopada, 2016
banery reklamowe - druk banerów - banery Kraków - druk banerów Kraków
Banery reklamowe – skuteczna reklama o dużym zasięgu
11 listopada, 2016

Profesjonalna odbudowa włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Czy wiesz, czego potrzebują Twoje włosy?

Krótkie, średnie, długie, kręcone, proste, blond, jasnobrązowe, hebanowe… tyle ile typów włosów, tyle systemów na ich prawidłową pielęgnację. Możemy wykonać rekonstrukcję w domowym zaciszu albo umówić się na wizytę do fryzjera. Jeśli marzymy o atrakcyjnych, promiennych, gęstych, mocnych włosach, powinnyśmy raczej iść do renomowanego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Dopiero podczas konsultacji z fachowcem dowiemy się jakiego właściwie typu są nasze włosy, czego wymagają oraz jaki zabieg byłby dla nich najwłaściwszy. Systematyczne mycie szamponem oraz nakładanie odżywki niejednokrotnie nie gwarantuje spodziewanych rezultatów. Taka sytuacja ma miejsce, gdyż przy ich zakupie zwracamy uwagę raczej na rangę firmy, modą m. in. na wyciągi do włosów, natomiast nie realnymi potrzebami naszych włosów. Ekspert zaś zaobserwuje w jednej chwili to, czego my przez dłuższy czas nie zaobserwowałyśmy.

Niewłaściwa dieta, szczotka wyrywająca włosy i obciążające odżywki

Do najcharakterystyczniejszych czynników osłabiających konstrukcję włosa przynależą: niepełnowartościowa dieta, czynniki pogodowe, uszkodzenia mechaniczne (m. in. przy układaniu), niewłaściwa pielęgnacja oraz niewprawna stylizacja (np. prostownicą do włosów). Spożywanie ogromnej ilości cukierków, ciastek, czekolady, paluszków oraz innych tłustych przekąsek, brak przekazania organizmowi potrzebnych mikro- oraz makroelementów doprowadza do głębokiego zniszczenia włosa od samej jego cebulki. Nie otrzymuje ona tych komponentów, które powinna, więc prawidłowy rozwój oraz mocna budowa są niemożliwe do osiągnięcia. Preparaty pielęgnacyjne nierzadko odwadniają włosy, sprawiają, że brak im lekkości oraz podrażniają skórę na głowie, w obszarze szyi i twarzy. Jeśli zadeklarowałyśmy się na domowe metody, pamiętajmy o korzystaniu wyłącznie naturalnych specyfików, które nie mają w swojej kompozycji parabenów, silikonów czy konserwantów, przykładowo olejów (kokosowy, oliwa z oliwek, arganowy, rycynowy), siemienia lnianego, nafty drogeryjnej bądź ekstraktów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Zniszczone włosy? Fryzjer znajdzie na to sposób!

Rekonstrukcja włosów w salonie fryzjerskim zapewnia szybkie efekty. Żeby się one utrzymały powinnyśmy dodatkowo rekonstruować je w domu środkami od fryzjera. Na ten pomysł wpadli Izabela i Marcin Górny stosując rewolucyjne kompleksy rewitalizacji włosów powiązane z kuracją domową: Olaplex, TrueKeratin i ColorHlex.

System Olaplex

W skład pierwszej kuracji wchodzą:

  • Olaplex Bond Multiplier – włącza się go do wybranego artykułu koloryzującego. Regeneruje uszkodzone lub rozerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Zabezpiecza je przed dalszymi uszkodzeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – umacnia wiązania siarczkowe, wzmacnia oddziaływanie Multipliera. Z jego pomocą zespolone zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym oraz po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest preparatem do używania w domu i zapewnia rekonstrukcję włosów, podtrzymanie ich w odpowiednim stanie pomiędzy zabiegami, a także realizuje wzmacnianie wiązań siarczkowych.

System ColorpHlex

Tymczasem system ColorpHlex zabezpiecza strukturę włosów, powoduje, że są mocniejsze podczas zabiegów chemicznych (głównie koloryzacji). Włosy uszkodzone, pokruszone zostają prosto zregenerowane od wewnątrz. W tej zastrzeżonej formule wykorzystano cząstkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która od razu wnika do środka włosa i przyspiesza efekty farbowania bądź rozjaśniania. Rozczesywanie staje się przyjemniejsze, włosy świetliste i subtelne w dotyku. Do aplikowania w domu poświęcony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 i Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład systemu ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka oraz Leave in spray (zawierają ekstrakt ze słonecznika).

Terapia TrueKeratin

Terapia TrueKeratin jest natomiast fantastycznym zabiegiem nie tylko na odbudowanie włosów, lecz też ich naturalne wyprostowanie. Terapia bazuje na oryginalnej recepturze keratynowej bez pomocniczych preparatów chemicznych. Mogą po niego zdecydowanie sięgnąć właścicielki loków, fali oraz włosów poważnie zmęczonych chemią. Keratyna wnika głęboko do wnętrza włosów oraz zapewnia im połysk, zdrowie i niesamowitą jedwabistość. W przeciwieństwie do innych terapii, TrueKeratin jest odpowiednia do włosów, które wcześniej były barwione, prostowane albo poddawane innym zabiegom. Włosy pozostają sprężyste, bujne, lekkie nawet powyżej czterech miesięcy. W każdej chwili można jednak zmyć tę kurację.

Jak długo utrzyma się efekt terapii?

Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji są rzeczywiście nasze włosy. Na zdumiewające efekty możemy liczyć wówczas, gdy są niewątpliwie poważnie zniszczone bądź połamane. Trzeba w domowym zaciszu korzystać z łagodnych szamponów, aby za szybko nie wypłukały się cenne substancje. Trzeba unikać tych, które posiadają w swoim składzie SLS/SLES. Warto mieć na uwadze, że to właśnie fryzjer powinien dopasować nam właściwą kurację, np. ultradźwiękową, z wykorzystaniem podczerwieni lub saunę. Włosy po terapii powinny być intensywnie nawilżone, gładkie, aksamitne, lśniące, wyraźnie układające się i „sypkie” (a nie „zlepione”).

Jeśli zainteresowała Cię oferta Salonu Górny Hair Studio kliknij w link – Salon fryzjerski w Toruniu

Strona używa cookies
Ok