Laseroterapia dla mężczyzn depilacja laserowa dla panów Bydgoszcz
Depilacja laserem medycznym
25 lutego, 2017
skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek
Skup zadłużonych spółek
3 marca, 2017

Skuteczne leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości Zabiegi leczące nadmierną potliwość Leczenie nadpotliwości Grudziądz

Czym jest nadmierne pocenie się?

Produkowanie potu przez organizm jest faktem w pełni naturalnym. Z jego pomocą usuwamy trujące substancje ustroju i wyrównujemy temperaturę ciała (m in. w trakcie ciepłych dni). Ciało posiada przeciętnie do 3 milionów gruczołów, które uwalniają pot. Zaś jeżeli jest go nazbyt dużo? Doznajemy, iż spływa nam po twarzy przez cały czas? W takim przypadku możemy cierpieć na tzw. nadpotliwość, która nie jest bodaj zwyczajnym kłopotem kosmetycznym, ale także chorobą. A jak doskonale wiadomo – choroby musimy uleczać z kilku powodów. Jednym spośród nich jest bezspornie dyskomfort, przeżywany zwykle w środowisku reszty ludzi. Przeważnie przyczynami nieumiarkowanego wytwarzania potu są czynniki będące objawami poważnych chorób i fizjologiczne. W przypadku tych pierwszych mamy do czynienia z konkretnymi schorzeniami, które w danym momencie mają miejsce w naszym organizmie, m in. z hormonalnymi dysfunkcja w pracy tarczycy), neurologicznymi (m in. zespół uszno-skroniowy), chorobowymi (m in. ostrymi infekcjami). Nadmierne produkowanie potu wcale nie musi dotyczyć indywidualnej części ciała, np. pach. Jeżeli chodzi o normalne pocenie się, to jako kluczowe czynniki przytoczyć wolno choćby stres, niepokój bądź sport. Mamy na nie poniekąd pośredni wpływ.

W jaki sposób rozpoznaje się nadpotliwość?

Jeżeli zamierzamy precyzyjnie wiedzieć czy posiadamy nadmierne wytwarzanie potu, powinniśmy zgłosić ten fakt lekarzowi, który posiada specjalizację ogólną. Wówczas on zrealizuje z nami wszechstronny wywiad, przeanalizuje intensywność kłopotu i poinformuje nas o przeciwwskazaniach do łagodzenia dolegliwości. Najpierw przepisze nowe badania, np. test Minora. Wygląda on tak: partie, w których może zachodzić nadmierna potliwość, są posmarowane jodyną i okryte mączką ziemniaczaną. Ciemne zabarwienie sugeruje istnienie schorzenia. Inną sprawą jest jej kuracja za pomocą fachowych technologii. Naturalnie nie chodzi tu o rozmiękczanie rąk przez 20-30 minut w roztworze z rumiankiem lub o masową wymianę odzieży. Są to ogólne techniki, ale przeważnie mało wydajne.

Metody leczenia nadpotliwości

Do terapii nieagresywnych zaliczają się jontoforeza, zastrzyki z zastosowaniem jadu kiełbasianego. i leczenie przy użyciu lasera. Jeśli mamy na uwadze dwa pierwsze, to rezultat leczenia utrzymuje się co najwyżej parę miesięcy. Jonoforeza bazuje na uszkadzaniu kanałów jonowych za sprawą prądu oraz środków cholinergicznych, zaś botulina sprowadza się do „paraliżu” połączeń nerwowych (w sposób odwracalny), jakie zabezpieczają określone partie ludzkiego organizmu w pot. Najodpowiedniejszą z technologii jest leczenie nadpotliwości laserem, ponieważ w pewny oraz bezbolesny sposób normuje procesy pocenia się. Program Accent Ultra bazuje ogólnie rzecz ujmując na zastosowaniu specjalistycznych głowic, które emitują fale radiowe. Przystawia się je do wyselekcjonowanych części sylwetki, w jakich przedtem wykryto nadpotliwość. Jednorazowy zabieg trwa przeciętnie od kilku do kilku nastu minut, zaś w czasie jego wykonywania właściwie nie zauważa się jakiegokolwiek bólu, palenia, rwania etc. Możemy się z powodzeniem uspokoić. Co ważne – światło lasera nie jest powodem powstania blizn, przebarwień oraz nie niszczy okalających tkanek.

Jakie są przeciwwskazania do leczenia laserem?

Właściwie nie każdy ma opcję poddać się terapii laserowego uleczania zbyt intensywnego wytwarzania potu. Do podstawowych zastrzeżeń należy mocna opalenizna, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, opryszczka, metalowe implanty, alergia na nasłonecznienie, padaczka bądź nieuregulowana cukrzyca. Praktycznie jakąkolwiek niedyspozycję powinniśmy w pierwszej chwili ustalić z lekarzem, zaś dopiero w następnej kolejności kosmetologiem. Należy mieć na uwadze, że na 2-3 tygodnie przed zabiegiem (jeśli specjalista się zgodzi) trzeba zaprzestać popijać zioła lub przyjmować je w postaci pastylek. Chodzi tu o wszelkie lubiane zioła, przykładowo odchudzające, oczyszczające czy stymulujące. Identyczna wytyczna stosuje się do medykamentów, przykładowo leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwbakteryjnych, przeciwtrądzikowych, wyselekcjonowanych specyfików uspokajających bądź szczepionek. Parę miesięcy musimy odczekać od odstawienia specyfików, które posiadają w swojej zawartości pochodne retinoidów. Dopiero po owym czasie mamy szansę iść na zabieg leczący nadmierne wydzielanie potu. W ogóle nie możemy również używać niektórych kosmetyków, m in. kosmetyków z witaminami A i E, środków przeciwbakteryjnych lub antyperspirantów. Przed zabiegiem nie można pić jakiegokolwiek alkoholu. Jeśli wysączymy bodaj kieliszek różowego wina, trzeba z niego zrezygnować na 24 godziny. Dlaczego istnieje aż taka ilość zastrzeżeń? Wiązka lasera to skumulowane światło, które potrafi sparzyć skórę. Mówiąc w skrócie: światło padające wyłącznie na wybrany obszar (poważnie zatrzymuje się jego rozpraszanie). Jeśli naskórek pod naciskiem jakichkolwiek okoliczności będzie na nie dużo bardziej wyczulona, wówczas ma możliwość dojść do przykrych efektów. Na przykład retinoidy wchodzą zwyczajnie z wiązką lasera, w interakcje, które są impulsem do poparzeń. Pragniesz wiedzieć dużo więcej? Kliknij w ów odnośnik – Leczenie nadpotliwości Toruń

Strona używa cookies
Ok