Adwokat Toruń Rozwody Separacje
Adwokat – rozwody, alimenty, orzeczenie winy
Marzec 22, 2017
Aplikatory etykiet Etykieciarki renomowany dostawca serwis etykieciarek
Etykieciarki wykorzystujące innowacyjne techniki nakładania etykiet
Marzec 23, 2017

Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Co jest lepsze – depilacja laserowa czy depilacja za pomocą wosku? W jaki sposób zaprezentowały się obie metody w pojedynku?

Zabieg depilacji woskiem jest ogólnie znany, włosy musimy zapuścić do długości od 0,5-1 mm, co trwa przeciętnie dwa lub trzy dni. Często u pewnych Pań w ogóle nie trzeba aż tak długo wyczekiwać, zaś włoski zaczynają szybko rosnąć już po jednej dobie. Taka taktyka jest niezwykle bezpieczna, mimo że przeciwwskazaniem jest między innymi posiadanie zbyt słabych naczynek krwionośnych, których nie można drażnić podgrzanym woskiem. Potrafią tworzyć się wówczas zaczerwienione, duże plamy i w rezultacie jeszcze więcej naczynek. Kosmetolog kładzie rozgrzany wosk na dowolne części ciała, a następnie przykłada uprzednio przygotowane plastry czy długie części materiału. Energicznym pociągnięciem ręki zrywa je razem z z włoskami. Ta technika jest dla delikatnych Pań niezmiernie kłopotliwa. Bolesność jest uzależniona tylko od zakresu bólu, który jest inny u każdego z nas. Naskórek po kuracji za pomocą plastrów z woskiem jest zaczerwieniona tylko troszkę, ale proponuje się przez co najmniej 4-5 dni dni rezygnować z gorących i wydłużonych kąpieli i peelingów w partiach, w jakich zastosowano depilację.
Dobrze jest na sto procent zaprezentować zabieg trwałego usuwania owłosienia laserem diodowym. Na potrzeby depilacji, a tak naprawdę epilacji – musimy przygotować wybraną partię ciała jeden dzień wcześniej. Powinniśmy dobrze zgolić nogi prostą jednorazową golarką. Ogólnie rzecz ujmując nie musimy „hodować” włosów przez co najmniej parę dni, a to jest znacznym udogodnieniem w czasie epilacji. Sam zabieg ma miejsce w przeciągu 20 minut, jednak wcześniej musimy wypełnić specjalną ankietę bądź omówić ważne kwestie z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do depilacji przy użyciu lasera jest między innymi przyjmowanie antybiotyków z rodzaju Izotretinoina, która znacznie podrażnia naszą skórę. Absolutnie nie można także zażywać kąpieli słonecznych na 2 tygodnie przed oraz po wizycie. Szczególnie ważne jest też to, aby nie używać peelingów tych obszarów ciała, jakie będą poddane epilacji za pomocą lasera na tydzień przed oraz po sesji. Ogólnie rzecz ujmując nie możemy też eksponować ciała na promienie słońca w czasie serii zabiegów, zatem jesień oraz zima są idealnym czasem. Kobietom w ciąży trwałe usuwanie owłosienia się też odradza. Kosmetolog z wykorzystaniem bladego ołówka oznacza na skórze wszelakie przebarwienia, pieprzyki i znamiona, bo laser sprawdza ciemniej zabarwione partie skóry.
Z tego powodu zabieg depilacji laserowej jest bardzo skuteczny jeśli chodzi o włoski gęste oraz o ciemnym ubarwieniu – swobodnie można je usunąć. W salonach, w jakich robi się różne terapie z zakresu medycyny estetycznej, sesje depilacji przy użyciu wiązki lasera na pewno robią zawodowcy. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, które zostało wyposażone w dwie głowice: tę o skromniejszych rozmiarach na potrzeby rejonów ciała, do których trudno dojść, na przykład pachy, strefy intymne i o większym zasięgu działania, którą możemy błyskawicznie depilować nogi. Laser na kilka chwili „wciąga” naskórek, niszczy poszczególne cebulki włosów oraz przerzuca się na nowy rejon skóry. Mając na uwadze różną grubość włosa, ilość melaniny czy liczebność owłosienia, krótko mówiąc nie można zasadniczo obliczyć, jaki osiągniemy rezultat po jednej wizycie. Przeciętnie niszczonych jest coś koło 30% włosków.

Która metoda jest skuteczniejsza?

Depilacja łydek gorącym woskiem:

Te Klientki, które pierwszy raz spotykają się z depilacją podgrzanym woskiem, obowiązkowo muszą to wiedzieć! Do kuracji trzeba koniecznie zapuścić włoski oraz to jest prawdopodobnie najbardziej męczące. Oprócz tego te Panie, które ani razu nie były na zaprezentowanym zabiegu w salonie kosmetycznym, mogą się przygotować na to, że kuracja nie należy do najdelikatniejszych – to przykra strategia pozbywania się owłosienia. Wszystko jednakże zależy od czasu przeprowadzania zabiegu oraz doświadczenia kosmetologa. Dobry kosmetolog realizujący depilację woskiem wykona to szybciutko i zręcznie, absolutnie nie narażając Klientki na niespodziewany ból. W pierwszej chwili przykłada proporcjonalnie ogrzany wosk, a za moment przykłada uprzednio przygotowane plastry oraz wyraźnym ruchem likwiduje włoski. Innymi słowy w czasie zabiegu można wyczuć tylko zerwanie pierwszego plastra, bowiem to ono jest zwykle najostrzejsze.
Nogi są natychmiast jedwabiście gładkie – to nie ulega wątpliwości zabieg dla Pań, które oczekują bezzwłocznego wyniku. Cała technika trwa koło 20 minut, natomiast aksamitność utrzymuje się przez blisko 2 tygodnie. Włoski, jakie później odrastają, są dużo słabsze i jaśniejsze. W dodatku nie ma dodatkowych efektów ubocznych.

Trwała depilacja laserowa łydek:

Przed sesją musimy wypełnić dokładną ankietę, którą powoli konsultuje się z kosmetologiem. Specjalista odpowie na wszelakie pytania także w czasie nakładania wosku. Nie należy ani trochę martwić się o ból, może wyłącznie nieco szczypać wsysana poprzez większą głowicę skóra. Najbardziej we wrażliwych obszarach można mieć wrażenie dyskomfortu, między innymi w strefach intymnych. Podczas sesji powinniśmy mieć świadomość tego, iż będzie odczuwalny niewielki zapach opalanych cebulek włosów. Zabieg jest krótki oraz często wygodny. Kosmetolog informuje Panie iż wyeliminowana będzie jedynie część cebulek. Jest to uwarunkowane od fazy wzrostu włosa – kolejne muszą w takim razie urosnąć, ażeby można było je wykluczyć laserem. Przez parę dni włosy będą się kruszyć, przykładowo gdy będziemy czyścić naszą skórę po kąpieli. Następne włosy będą delikatniejsze oraz będą także dużo wolniej rosły. Możemy będzie zaobserwować rejony, w których będzie ich wyraźnie mniej. Skóra po zabiegu będzie zaczerwieniona i w owym okresie trzeba próbować pantenolu. Jeden zabieg nie da spektakularnych efektów, tylko kompletny pakiet może usunąć włosy definitywnie (i nigdy nie odrosną).
Reasumując: jeśli zamierzamy zdecydować się wyłącznie na jeden zabieg, możemy wybrać depilację ciepłym woskiem (natomiast po jakimś czasie włoski będą odrastały takie same). A w przypadku kiedy ktoś planuje usunąć owłosienie całkowicie, warto zainwestować w sekwencję wizyt epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego. Jeśli planujesz wiedzieć więcej, wejdź w ten link – Depilacja

Strona używa cookies
Ok